Žiemos retritas pas meistrą (I d.-ĮVADAS)

Kasmet sausio-vasario  mėnesiais skrendame pas meistrą Manteką Čija į Tailandą. Tai nuostabi patirtis, kurią kaskart su džiaugsmu kartojame. Tai ne tik darbas grupėje, kai bendra meditacijos energetika ženkliai sustiprėja, tai mokymas, kuris perimamas tiesiogiai iš pasaulinio lygio meistro rankų. 


Nors jau keletą metų esu sertifikuota pas meistrą dao praktikų instruktorė ir aktyviai vedu "Gydomoji Tao Meilė" mokymus reguliariai čia sugrįžtu. Kodėl? Tai man duoda labai daug. Dao - tai kelias (tiesioginis vertimas). Ir šis kelias man duoda tiek daug, kad suprantu, jog man tai mokymąsis ir ėjimas tuo keliu visą gyvenimą. Nuotraukoje užfiksuota akimirka, kai gavau dar vieną sertifikatą, liudijantį mano kompetencijų praplėtimą.


Kiek gi instruktorių pas meistrą Manteką Čija? Kai šiemet jam uždaviau klausimą, jis atsakė, jog virš 3000 aktyvių mokytojų visame pasaulyje. Aktyvių, kurie kaip ir aš moko. O tokių, kurie išsilaikė instruktoriaus sertifikatą dėl savęs būtų arti 10.000. Kiek mokinių per visas šalis net nesuskaičiuosi, nes dalis mokosi ne tiesiogiai pas meistrą, o pas instruktorius, vieni užsikabina ir dao tampa jų gyvenimo dalimi, o kiti meta pusiaukelėje... Nuotraukoje grupelė "Universal Healing Tao" instruktorių, kurie buvo žiemos retrite pas meistrą 2018m.


Cigunas. Ta praktika, kuria galima apibūdinti visas esmines dao praktikas, nes viskas daugiau ar mažiau yra cigunas - darbas su energija. Man labai patinka šios praktikos. Nuotraukoje kaip tik užfiksuotas juoko cigunas - žavi praktika, kuomet spaudžiame rankas prie krūtinės ir garsiai juokiamės - tokiu būdu padedame iš kūno, iš širdies ploto išsklaidyti energetinius blokus.


Į bazinę žiemos retrito savaitę susirenka išties daug žmonių. Tarp mokinių užsimezga įdomios naujos pažintys, noriai padedame vieni kitiems pratimus atlikti taisyklingai, tuo pačiu susipažįstame su kitomis kultūromis ir tradicijomis. 


Rytais vesdamas užsiėmimus meistras Mantekas Čija skiria labai daug dėmesio įžemėjimo technikoms. Pasak jo, darbas su žemės energija yra ciguno esmių esmė. Jei nėra įžemėjimo - nėra praktikos. Kiek jam prireikia kantrybės su mokiniais, kol jie viską pradeda daryti taisyklingai... Juk jis vienas neprieis prie 100 susirinkusiųjų į bazinių praktikų savaitę, "įdarbina" instruktorius, bet kiek matau - ir jiems neretai sudėtinga per kelis kartus parodyti, o "pirmokui" - įvaldyti technikas. Savo seminaruose Lietuvoje aš visad pakoreguoju žmones, bet kas nusiteikę rimtai mokytis, tai patys ateina dar kartą ar kelis kartus - tai per laiką įvaldomos technikos, o ne kokie stebuklingi vaistai.


Pvz., nuotraukoje pavaizduotas geležinių marškinių cigunas yra technika, kuri treniruoja mūsų sausgysles ir padeda geriau įvaldyti energijos tekėjimą kūnu. Kojos pastatomos pečių plotyje, pėdos paraleliai viena kitai, keliai lengvai sulenkti, nugaros apačia tiesi, lengvai prisėdame, rankos pakeliamos tarsi lanku ir po truputį pajutame (jei atsistoja žmogus taisyklingai), kaip nugara ima judėti šiluma, tai gali būti ir ryškus karštis - energija stuburu pajuda aukštyn, pamaitina mūsų smegenis. Nuostabi praktika!


Meditacijų pagrindas - mikrokosminės orbitos meditacija. Meistras ir instruktoriai padeda naujokui atverti pagrindinį energetinį kanalą jo kūne - mikrokosminę orbitą. Ja teka energija kai mes būname vaikai, o su laiku šis srautas užsiblokuoja dėl įvairiausių išgyvenimų. Tačiau šį srautą galima paleisti vėl, žmogus gauna tarsi elektros impulsą ir bioelektromagnetinis laukas mūsų kūne pajuda. Kai gerai "susidraugaujame" su mikrokosmine orbita, ji juda nuolat mūsų kūne, taip užtikrinama gera sveikata, imunitetas, stabilios emocijos ir t.t.


Meistro rezidencijoje "Tao Gardene" daromi išskirtiniai pilvo organų masažai, kurie iš esmės yra ne tik fiziniai, bet ir energetiniai. Profesionalios masažuotojos puikiai žino, kad jei procedūros metu nebus sraute, tiesiog eikvos savo pačių energiją. Meistras tik bendrais bruožais supažindima žiemos retrite su šiais masažais, išsamesni mokymai būna vasaros retrite, tačiau dėl pernelyg didelių karščių ir drėgmės mes neskrendam vasarą į Tailandą, mieliau renkamės žiemos variantą.

Maždaug rugpjūtį vėl pirksim bilietus keliauti pas meistrą. Jei norėtumėte prisijungti - mielai pagelbėsiu susiorientuojant kas ir kaip. Neseniai ėmiau žiūrėti nuotraukas iš paskutinio retrito ir panorau rašyti, pasakoti... Kitame straipsnyje dar bus tęsinys ;)

Nuoširdžiai,
sertifikuota dao praktikų instruktorė
Komentarai