Grįžimas į gamtą, orgazminė energija

03/02/2017

Lankydamasi mokymuose, 2017m. FACEBOOK LIVE kalbėjausi su dao meistru Manteku Čija (Mantak Chia) Tailande apie dao praktikas. Uždaviau jam pačius paprasčiausius klausimus, kokius galėtumėte užduoti jūs - naujai pradėję domėtis dao praktikomis žmonės. Kadangi interviu vyko anglų kalba, pateikiu jums ne tik vaizdinę medžiagą, bet ir į lietuvių kalbą išverstą pokalbį.

-Sveiki, mano vardas Edita, facebooke esu dar žinoma kaip Esenku. Šiandien pakalbinsiu trumpai meistrą Manteką Čija, pas kurį esu mokymuose Tailande. Noriu jums pristatyti tikrai visame pasaulyje labai įžymų meistrą ir jo praktikas. Meistre, prašau prisistatykite lietuviams!

-Sveiki! Aš Mantak Chia (Mantekas Čija) ir man malonu kalbėtis su jumis facebooke.

-Noriu paprašyti jūsų trumpai pristatyti dao praktikas Lietuvos žmonėms. Lietuvoje mes turime daug jogos studijų, po truputį atsiranda ciguno, tačiau labai nedaug žmonių yra girdėję apie dao. Gal galėtumėte jiems pasakyti, kodėl jie turėtų praktikuoti dao?

-Dao yra tai, ką mes vadiname gamta. Gamta yra pilna energijos. Taigi dao yra grįžimas į gamtą, mokymas, kaip gyventi su savimi, kaip gyventi ir susijungti su gamtos jėgomis, vadinamomis "či" gyvybine energija. Todėl daosiai skiria daug dėmesio cigunui (chi kung, qigong). Visa esmė išmokti, kaip išsaugoti energiją, kaip perdirbti ir transformuoti energiją, kaip sustiprinti savo energiją. Taigi jūs įgyjate daugiau energijos ir nesergate. Kitas dalykas, jūs susitvarkote su savo emocijomis. Emocijos subalansuojamos, jūs išmokstate gyventi pusiausvyroje su savo teigiamomis ir neigiamomis emocijomis.

-Kaip yra su seksualinėmis praktikomis? Daugeliui žmonių ši tema labai įdomi.

-Dao praktikose seksualinė energija yra kita gyvybinės energijos forma. Daugelis žmonių nežino, kaip susitvarkyti su seksualine energija, todėl viskas baigiasi tuo, jog jie išeikvoja, praranda savo gyvybinę energiją. Seksualinė energija reikalinga susilaukti vaikų. Seksas sukuria poreikį seksui, kūnui to reikia. Tačiau dažnai, kai mes susilaukiame kelių vaikų, daugiau vaikų nebenorime, supranti. Seksualinė energija, pagal daosius, yra pati svarbiausia gyvybinės energijos rūšis. Daugelyje sistemų vienuoliai ir vienuolės suvokia seksualinės energijos svarbą. Jie mokosi, kaip kontroliuoti savo seksualinę energiją, uždaryti ją ir transformuoti. Dao praktikose viskas labai aiškiai. Visų pirma tu mokaisi, kaip mylėtis, jausti meilę ir džiaugsmą, mokaisi kaip išlaikyti (užkonservuoti) energiją ir kaip transformuoti seksualinę energiją. Tu gali transformuoti daugiau seksualinės energijos į savo gyvenimą (aut.past.- paversti ją gyvybine energija).

-Gal galėtumėte papasakoti apie orgazmus? Aš esu jau pasakojusi Lietuvos žmonėms, jog ir vyrai, ir moterys gali pasiekti aukštesnių orgazmo lygių.

-Orgazmas yra dvasinių praktikų ir mūsų gyvenimo dalis. Rytuose šie dalykai žinomi, bet jie nežino kaip paaiškinti. Tuo tarpu Vakaruose atliekami tyrimai, tačiau jie nežino ezoterinės pusės. Vakariečiai ištyrė, kad taisyklingam DNR dalinimuisi ir atsinaujinimui reikia susijaudinimo orgazmo, meilės ir atjautos (compassion) - kai visi šie trys dalykai susijungia, gaunama meilės vibracija. Ši meilės vibracija skatina energiją augti, daugintis, todėl ji ypač efektyvi gydant. Štai kodėl mes vadiname "gydomoji meilė". Seksualinė energija turi didžiausią gydomąją galią, kokią tik mes turime. Pradiniame lygyje orgazmas turi labai didelę gydomąją galią. Orgazmas yra kūdikių maistas mūsų sielai ir dvasiai, kuri kaip vaikas turi būti maitinama - tai yra raktas į dao praktikas. Tai yra pradinis maistas mūsų sielai ir dvasiai auginti.

-Tačiau daugelis vyrų nežino, jog jie gali mėgautis orgazmais neejakuliuodami.

-Svarbu suvokti, kaip kūnas gamina spermą. Senovėje daosiai tai vadino neįkainojama auksine taisykle. Vyras turi žinoti, kiek laiko jam reikia atsistatyti nuo vienos iki kitos ejakuliacijos. Nes kai vyrai ejakuliuoja per dažnai, kūnas neturi pakankamai energijos pagaminti naujai spermai arba spermos energijai, kad galėtų susilaukti vaiko. Kūnas pradeda panikuoti ir imti energiją iš inkstų. Daosiai atkreipia dėmesį, kad pernelyg dažnas ejakuliavimas sekina inkstus, o išsekinus inkstus pradeda sekinti smegenis. Štai kodėl tai taip svarbu.

-Taip, taip yra su vyrais, o kaip gi yra su moterimis?

-Moterims reikia daugiau dėmesio skirti menstruacijoms. Moteris gali išmokti kaip per menstruacijas prarandamą energiją susigrąžinti atgal į kūną. Taip pat išmokstama, kaip susigąžinti energiją, kuri saugoma krūtyse tam, kad krūtys gamintų pieną. Bet juk taip yra kiekvieną mėnesį. Kūnas nežino pradėsi tu šį mėnesį kūdikį ar ne - jis tiesiog jį paruošia. Kūnas pagamina maistą, kuriuo maitinsis apvaisintas kiaušinėlis, o krūtys paruošia energiją pieno gaminimui.

-Noriu pakviesti visus maždaug šiuo metu atvykti į "Tao Gardeną", kur vyksta tiek ciguno, tiek seksualinių praktikų, tiek meditacijų mokymai. Tai visas kompleksas to, kas gali padaryti žmogų laimingą. Galbūt galėtumėte pakviesti Lietuvos žmones į "Tao Gardeną", kad jie čia galėtų praktikuoti ir augti dvasiškai?

-"Tao Gardenas" yra šiaurės Tailande prie Čiangmajaus. Užtrukau 20 metų statydamas šią vietą, kurią stengiamės nuolat tobulinti. Tai nuostabus sodas, vieta sveikatai atstatyti, dvasinėms praktikoms, cigunui ir atjaunėjimo praktikoms.

-Labai dėkoju, kad klausėtės. Grįžusi kartu su vyru vesiu seminarus Vilniuje, Kaune, taip pat planuojame ir kituose miestuose. Susisiekim facebooke. Iki!

-Ačiū!


Edita Esenku Šimkutė, gydomojitaomeile.com

Create your website for free!